Piotr “Don Pedro” w Just Move prowadzi zajęcia z zouka brazylijskiego. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął ponad 5 lat temu. Na początku była bachata, a także próby z kizombą i salsą. Po kliku miesiącach przyszła kolej na zouka, który dał mu najwięcej radości z samego ruchu. W swojej tanecznej drodze przeszedł również przez taniec solo. … Czytaj dalej Piotr

facebook

Just Move » Trenerzy » Piotr

Piotr “Don Pedro” w Just Move prowadzi zajęcia z zouka brazylijskiego. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął ponad 5 lat temu. Na początku była bachata, a także próby z kizombą i salsą. Po kliku miesiącach przyszła kolej na zouka, który dał mu najwięcej radości z samego ruchu. W swojej tanecznej drodze przeszedł również przez taniec solo. Ćwiczył balet, jazz i contemporary dance. Jednak to w zouku znalazł najwięcej płynności, ciągłości ruchu i wolności, którą się zachłysnął. Uwielbia tańczyć z nowymi osobami. Za każdym razem to dla niego wspólna podróż do miejsca, gdzie magia zouka przejawia się w bardzo indywidualny sposób.
 .

“Taniec powinien być jak woda i powietrze – nieprzerwany i nie znający granic. Należy poddać się naturze i mknąć z prądem, nie zważając na przeszkody. Zouk nie musi być doskonały. Nie ma jednego, niedoścignionego wzoru, do jakiego należy dążyć. Dzięki interpretacji i zmianom tempa każdy taniec może być inny i na swój sposób wyjątkowy.”