Kuba wraz z Anią w Just Move prowadzi zajęcia Timby. Zaraził się pasją do tańca we wrocławskiej szkole salsy kubańskiej – Torres Art Studio. Po drodze wzbogacił swój warsztat tańcząc balet, taniec współczesny i popping. Jako tancerza wyróżnia go wykształcenie muzyczne. Studiował m.in. “Kompozycję Muzyki” na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, a jego główny … Czytaj dalej Kuba

facebook

Just Move » Trenerzy » Kuba

Kuba wraz z Anią w Just Move prowadzi zajęcia Timby.

Zaraził się pasją do tańca we wrocławskiej szkole salsy kubańskiej – Torres Art Studio. Po drodze wzbogacił swój warsztat tańcząc balet, taniec współczesny i popping. Jako tancerza wyróżnia go wykształcenie muzyczne. Studiował m.in. “Kompozycję Muzyki” na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, a jego główny instrument to… kontrabas. Kuba rozkłada utwory na czynniki pierwsze, analizuje najmniej oczywiste fragmenty, dzięki czemu jeszcze lepiej odzwierciedla muzykę w tańcu i przekazuje tę wiedzę kursantom.

Zwieńczeniem wysiłków tanecznych było I miejsce na II Międzynarodowym Turnieju Salsy Latino Festiwal 2015 oraz pokazy z Anią na Baltic Salsa Cup, Stargate Warsaw Salsa Festival i u boku Osmaniego Segury. Aby lepiej zrozumieć kulturę kubańską kilka razy odwiedził Kubę, gdzie miał możliwość obcowania z legendą tańców afrokubańskich – rodziną Chacón “Aspirina”. Owocem tych wypraw były również dwie wystawy fotografii – “Synkretyzm religijny na Kubie” oraz “Havana Street Art”. Na zajęciach zwraca uwagę na detale techniczne, nie zapominając przy tym, że taniec to przede wszystkim pozytywna energia i ogromna radość z ruchu.

 

Wraz z Anią tworzą energetyczną parę, która swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem pokazuje piękno salsy cubany i tańców afrokubańskich. Podchodzą z takim samymi zaangażowaniem do grup początkujących jak i zaawansowanych. Ucząc tańca podczas “zwykłych zajęć” zarażają pasją na dłuższą metę.