Swoją długoletnią relację z tańcem zawdzięcza salsie kubańskiej, która stanęła na jej drodze ponad 11 lat temu. Szybko okazało się, że taniec to nie tylko zwykłe hobby. Przez dwa lata należała do formacji salsy bielsko uczestnicząc w konkursach I pokazach. Z pozytywnych skutkiem próbowała swoich sił w tańcach kubańskich. Jednak 8 lat temu wszystko pokrzyżował Zouk Brazylijski, … Czytaj dalej Dominika

facebook

Just Move » Trenerzy » Dominika

Swoją długoletnią relację z tańcem zawdzięcza salsie kubańskiej, która stanęła na jej drodze ponad 11 lat temu. Szybko okazało się, że taniec to nie tylko zwykłe hobby. Przez dwa lata należała do formacji salsy bielsko uczestnicząc w konkursach I pokazach. Z pozytywnych skutkiem próbowała swoich sił w tańcach kubańskich. Jednak 8 lat temu wszystko pokrzyżował Zouk Brazylijski, który pochłonął ją bez reszty. Od 7 lat zjeżdża Europę wzdłuż i wszerz, poszerzając swoje umiejętności i doświadczenia.

Zouk pomógł jej dostrzec, że taniec jest czymś nieskończonym i niezależnie od tego ile się umie, zawsze warto się rozwijać.
W 2014 roku, podczas kilkumiesięcznego pobytu w Brnie, związała się ze szkoła tańca Ludka, Pavli, gdzie rozpoczęła naukę west coast swing, samba de gafiere oraz lamba zouk-a. Miała okazje poznać czeskie, hiszpańskie, francuskie, niemieckie, litewskie, węgierskie, szwajcarskie, szweckie holenderskie jak i polskie środowiska zoukowe oraz westowe. Uczestniczyła w festiwalach i warsztatach nie tylko Zouk-a ale i kontaktu improwizacji, tańca współczesnego i west coast swinga. Prowadziła warsztaty z zouka, techniki tańca, płynności ruchu, świadomości ciała oraz west coast swinga.

Od ponad dwóch lat zajmuje się współorganizacją międzynarodowych wydarzeń tanecznych ChillZouk oraz Zouk Dance Camp.
Osoby które miały znaczny wpływ na jej rozwój taneczny to Ludek, Pavla i Monika, Jakub Jakoubek, Anderson i Brenda oraz Xandy.

Zouk oraz west coast swing są jej ulubionymi tańcami gdyż w jednym odkryła naturalność, płynność i spokój, a w drugim spontaniczność i możliwość improwizacji.